Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

6 CIEKAWYCH PNĄCZY Mylin, Akebia, Wino. i Jaśmin

blank.gif

Campsis radicans 'Flamenco' [1]

Mylin amerykański

3b9b0b5ad265df7a.jpg

4b05d8920bf405c8.jpg    fd079d1e8d167ef8.jpg

Pnącze o silnym wzroście i atrakcyjnych trąbkowatych czerwonych kwiatach w lipcu - wrześniu. Najlepiej kwitnie na stanowiskach, nasłonecznionych. Wspina się przy pomocy korzeni czepnych, ale w młodości wymaga podwiązywania. Nadaje się do sadzenia przy różnych podporach, np. pergolach i altanach ogrodowych! Szczególnie przydatne do pokrywania ścian i mocnych podpór.

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

Campsis radicans 'Flava' [2]

Mylin amerykański

Campsis%20radicans%20cv.%20Flava%20050906.JPG

ph_art0505_campsis_radicans_flava.jpg    

Pnącze wyrastające do 8 m wys. Kwiaty trąbkowe ok. 7 cm, żółte. Kwitnie w lipcu-sierpniu. Wymaga stanowisk słonecznych (południowe ściany).

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

Campsis radicans 'Florida' [3]

Mylin amerykański

Red_flowers_bgiu.jpg

ph_roslina_campsis_radicans_gabor_kwiaty.jpg    

Atrakcyjne i łatwe w uprawie pnącze. Nie trzeba długo czekać na efekty. Rośnie szybko, bo około 3 metrów rocznie. Jego całkowity wzrost może osiągać nawet 10 metrów. 

Kwitnie od lipca do września trąbkowatymi, czerwonymi kwiatami. 

Świetnie nadaje się do puszczenia na ogrodzenia, pergole i kraty. Można go również uprawiać w dużych pojemnikach na balkonie. Możliwość wyprowadzenia przy paliku formy drzewkowej.

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

 

Akebia quinata [4]

Akebia pięciolistkowa

Akebia-quinata.jpg


akebia.jpg  AkebiaQuinata.jpg

Pnącze o silnym wzroście. Liście pół zimozielone, palczasto złożone z 5 skórzastych, ciemnozielonych listków. Pędy młode fioletowe, potem brązowe, silnie owijające się wokół podpór. W maju kwiaty drobne, żeńskie czekoladowo brązowe, męskie różowe, lekko, cynamonowo pachnące. Bardzo interesujące owoce, przypominające kształtem parówki. Nadaje się do sadzenia przy ogrodzeniach, różnych podporach. Można pozwolić, aby wspinało się po drzewach.
Szczególnie przydatne do obsadzania altan lub pergoli. Może być stosowana jako roślina okrywowa.

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

 

Parthenocissus tricuspidata [5]

Winobluszcz trójklapowy

800px-Parthenocissus_tricuspidata.jpg

Verde%20parietale%20-%20Parthenocissus%20tricuspidata.jpg

Parthenocissus%20tricuspidata%20%282%29.JPG 

 4003479443343.jpg

Pnącze bujnie rosnące, samoczepne, dorastające do 20 m wysokości. Przyrasta rocznie ok. 100 cm. Liście najczęściej trójklapowe, 10-20 cm długości (zmienne w kształcie i wielkości) głęboko ząbkowane, zielone, jesienią przebarwiające się na jaskrawo czerwono lub purpurowo. Kwiaty drobne, zielonkawe, miododajne. Kwitnie w lipcu. Owoce granatowej barwy. Dobrze rośnie na każdej żyznej glebie, stanowiskach najlepiej pół cienistych – ściany wschodnie, zachodnie. Dość dobrze znosi ściany południowe i północne. Dzięki swoim przylgom, silnie przytwierdza się do każdej powierzchni, a dachówkowato ułożone liście szczelnie pokrywają ściany, zabezpieczając je przed deszczem i silnym nagrzewaniem się w lecie. Pnącze godne szerokiego zastosowania.

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

 

Jasminum Stephanense [6]

Jaśmin Stefana

jasminum_stephanense.jpg 

jasminumstephanensis.JPG

Jaśmin nagokwiatowy (Jasminum nudiflorum) jest atrakcyjnym, choć mało znanym krzewem ozdobnym. Pochodzi z północnych Chin, a do Europy sprowadzono go w 1844 roku. Należy do rodziny oliwkowatych (Oleaceae), tej samej, w której znaleźć można także lilaki, forsycje czy ligustry. Kwitnie kiściami wonnych kwiatów. Warto posiadać te niezwykłe pnącze. Rarytas!

Cena: 22zł / szt.Przy zakupie proszę o Maila z numerem wybranej odmiany.

 blank.gif
Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.