Dane kontaktowe - otwórz formularz odblokowania.

Kategorie:

  • Fraza:
  • Możesz sprecyzować datę Wybierz datę
  • Szukaj

     w Wszystkie kategorie (Dowolna data)

Dane dotyczące aukcji

  • Tytuł: 6 CIEKAWYCH PNĄCZY [Mylin, Akebia, Winobl. Jasmin (numer 427174012)
  • Cena: 22,00 zł
  • Data wystawienia: 2008-08-27
  • Dane kontaktowe: Nie posiadamy informacji o sprzedającym
6 CIEKAWYCH PNĄCZY [Mylin, Akebia, Winobl. Jasmin

Treść aukcji:

Campsis radicans 'Flamenco' [1]

Mylin amerykański

   

Pnącze o silnym wzroście i atrakcyjnych trąbkowatych czerwonych kwiatach w lipcu - wrześniu. Najlepiej kwitnie na stanowiskach, nasłonecznionych. Wspina się przy pomocy korzeni czepnych, ale w młodości wymaga podwiązywania. Nadaje się do sadzenia przy różnych podporach, np. pergolach i altanach ogrodowych! Szczególnie przydatne do pokrywania ścian i mocnych podpór.

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

Campsis radicans 'Flava' [2]

Mylin amerykański

   

Pnącze wyrastające do 8 m wys. Kwiaty trąbkowe ok. 7 cm, żółte. Kwitnie w lipcu-sierpniu. Wymaga stanowisk słonecznych (południowe ściany).

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

Campsis radicans 'Florida' [3]

Mylin amerykański

    

Atrakcyjne i łatwe w uprawie pnącze. Nie trzeba długo czekać na efekty. Rośnie szybko, bo około 3 metrów rocznie. Jego całkowity wzrost może osiągać nawet 10 metrów. 

Kwitnie od lipca do września trąbkowatymi, czerwonymi kwiatami. 

Świetnie nadaje się do puszczenia na ogrodzenia, pergole i kraty. Można go również uprawiać w dużych pojemnikach na balkonie. Możliwość wyprowadzenia przy paliku formy drzewkowej.

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

 

Akebia quinata [4]

Akebia pięciolistkowa


 

Pnącze o silnym wzroście. Liście pół zimozielone, palczasto złożone z 5 skórzastych, ciemnozielonych listków. Pędy młode fioletowe, potem brązowe, silnie owijające się wokół podpór. W maju kwiaty drobne, żeńskie czekoladowo brązowe, męskie różowe, lekko, cynamonowo pachnące. Bardzo interesujące owoce, przypominające kształtem parówki. Nadaje się do sadzenia przy ogrodzeniach, różnych podporach. Można pozwolić, aby wspinało się po drzewach.
Szczególnie przydatne do obsadzania altan lub pergoli. Może być stosowana jako roślina okrywowa.

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

 

Parthenocissus tricuspidata [5]

Winobluszcz trójklapowy

 

 

Pnącze bujnie rosnące, samoczepne, dorastające do 20 m wysokości. Przyrasta rocznie ok. 100 cm. Liście najczęściej trójklapowe, 10-20 cm długości (zmienne w kształcie i wielkości) głęboko ząbkowane, zielone, jesienią przebarwiające się na jaskrawo czerwono lub purpurowo. Kwiaty drobne, zielonkawe, miododajne. Kwitnie w lipcu. Owoce granatowej barwy. Dobrze rośnie na każdej żyznej glebie, stanowiskach najlepiej pół cienistych – ściany wschodnie, zachodnie. Dość dobrze znosi ściany południowe i północne. Dzięki swoim przylgom, silnie przytwierdza się do każdej powierzchni, a dachówkowato ułożone liście szczelnie pokrywają ściany, zabezpieczając je przed deszczem i silnym nagrzewaniem się w lecie. Pnącze godne szerokiego zastosowania.

Cena: 22zł / szt.

 

 

 

 

Jasminum Stephanense [6]

Jaśmin Stefana

 

Jaśmin nagokwiatowy (Jasminum nudiflorum) jest atrakcyjnym, choć mało znanym krzewem ozdobnym. Pochodzi z północnych Chin, a do Europy sprowadzono go w 1844 roku. Należy do rodziny oliwkowatych (Oleaceae), tej samej, w której znaleźć można także lilaki, forsycje czy ligustry. Kwitnie kiściami wonnych kwiatów. Warto posiadać te niezwykłe pnącze. Rarytas!

Cena: 22zł / szt.Przy zakupie proszę o Maila z numerem wybranej odmiany.

 Powyższy cytat pochodzi ze strony: http://allegro.pl/item427174012.html