Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

Antałek ,beczka dębowa, beczki dębowe 3 l

blank.gif

UWAGA: Z powodu urlopu sprzedaż będzie prowadzona do 2 czerwca


Witam!!!

Jeżeli jesteś degustatorem domowych trunków lub chciałbyś nim zostać a potrzebujesz solidnej beczki to koniecznie zapoznaj się dokładnie z moją ofertą - Antałek 3 litrowy wykonany w moim warsztacie bednarskim.

Beczki wytwarzane w moim warsztacie bednarskim nie są produktem masowym wytwarzanym w dużych przedsiębiorstwach jako „opakowania” na wino. Antałek jest pięknym, profesjonalnym wyrobem rękodzielniczym co zostało potwierdzona nadaniem certyfikatu Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej Fundacji "CEPELIA" - Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie NUMER ATESTU 578/05. Klepki użyte do produkcji beczki są pozbawione biela (fałszywej twardzieli) co znacznie podnosi jakość i żywotność beczki. Tradycyjna technologia produkcji, która jest niezmieniona od dziesiątków lat i jakość drewna dębowego sezonowanego na wolnym powietrzu oraz technologia wykończenia ma decydujący wpływ na jakość sezonowanego w niej alkoholom nasze beczki oddają alkoholom w nich przechowywanych całą paletę smaku i aromatu.

Cechy antałkaPojemność - 3-3,5 l

Kolor:  naturalny dąb lub ciemny dąb - Do wyboru!         

Drewno dębowe

Klepki wewnątrz wypalane

Grubość klepki - 20 mm

Okucie - stal galwanizowana na kolor złoty, obręcze dodatkowo przykręcane

Grubość  obręczy - 2 mm

Szerokość obręczy - 20 mm

Wykończenie zewnętrzne – naturalny wosk

Waga - 4 kg

Wymiary: 18 cm - szerokość, 23cm - długość

W komplecie beczka + podstawka +  kran mosiężny  + instrukcja użytkowania beczki + knot siarkowy do dezynfekcji beczki (CO JEST KONIECZNE PRZED ZALANIEM ALKOHOLEM)+ Faktura VAT

NA TEJ AUKCJI ANTAŁKI SĄ PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANE DO ZALANIA (przygotowanie następuje po zakupie, wysyłka po 2 dniach). Zalanie powinno nastąpić do tygodnia od daty otrzymania. Istnieje możliwość zakupu beczki niepłukanej. Tą opcję polecam gdy beczka przez dłuższy czas nie będzie użytkowana.WYPALANIE

 

Wysoka jakość i przydatność beczki do sezonowania oraz starzenia win i innych alkoholi zależy od sposobu wykonania wypalenia. Beczki wykonywane w moim warsztacie są wypalane wewnątrz podczas ściągania (gięcia) korpusu beczki drewnem dębowym. Dzięki tej technologii wypalania beczka zachowuje niezmienną strukturę drewna (słoi) umożliwiającą jej oddychania co z kolei jest niezbędne do prawidłowego leżakowania alkoholi i uzyskiwania pełnego bukietu wina.

Dlaczego woskujemy antałki?

Aby beczka mogła spełniać swoje funkcje (sezonowanie alkoholi) oprócz dobrze dobranych i sezonowanych klepek z co najmniej 100 letnich dębów należy odpowiednio ją wykończyć z zewnątrz. W beczkach wino starzeje się lepiej i szybciej niż w balonach szklanych, gdyż przez pory drewna (słoje) przenika w bardzo powolnym tempie powietrze powodujące z biegiem czasu wytwarzanie substancji aromatycznych tworzących następnie bukiet wina. Wszelkiego rodzaju lakiery zasklepiają słoje w klepkach przez co drewno nie oddycha i antałek staje się bezużyteczny. Wykonywane w moim warsztacie antałki są woskowane z zewnątrz naturalnym woskiem który umożliwia oddychanie drewna co jest konieczne do prawidłowego sezonowania wina i innych alkoholi. Wbrew fałszywej opinii wosk pszczeli jest jak dotąd jednym ekologicznym i bezpiecznym dla zdrowia środkiem, który można z powodzeniem używać na powierzchni zewnętrznej beczki.

Potwierdzeniem przydatności i jakości beczki jest fakt, że jako jedyny producent sprzedający beczki na allegro posiadam atest Państwowego Zakładu Higieny co gwarantuje pełne bezpieczeństwo zdrowotne i uzyskanie z mojej beczki najwyższej jakości alkoholi (kliknij aby zobaczyć atest)

Dlaczego używam stali galwanizowanej?

Jak już wcześniej pisałem drewno w prawidłowo wykonanym antałku oddycha, co powoduje szybkie rdzewienie i odpryskiwanie farby z czarnych obręczy. Aby temu zapobiec stosuję stal galwanizowaną co zapobiega korodowaniu i zapewnia trwałość i estetyczny wygląd antałka.UWAGA!!!

Aby dobrze przygotować nowo zakupiony antałek do zalania winem (alkoholem) oprócz płukania należy beczkę zasiarkowac w celu powstrzymania rozwoju bakterii i pleśni. Dlatego do każdej zakupionej beczki dołączam gratis knot siarkowy oraz poradę jak samodzielnie zasiarkowac beczkę.

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA INNYCH MOICH AUKCJI!!!

(kliknij tutaj!!!)

 

Jeżeli masz jakieś wątpliwości wyboru odpowiedniego antałka zadzwoń lub wyślij maila przed zakupem
(0-33) 87-48-822, 606-492-435
beczki@neostrada.pl

blank.gif
Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.