Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

Blatterbauer 1871 Grottkau Grodków szkic ołówek

Bardzo zacny szkic ołówkiem podpisany i sygnowany. Th.Blatterbauer.1871 podpis pod rysunkiem "Grottkau T. Blatterbauer 1871". Gruby papier rysunkowy naklejony na tekturę. Na innych aukcjach tego samego autora wystawiam Krappitz (Krapkowice) i Oppeln (Opole stary zamek). Theodor Blatterbauer urodzony w Bolesławcu w 1823 zmarł w 1906. Rysownik i malarz pejzażysta. Na podstawie jego rysunków w koncu XIX wieku stworzono wiele drzeworytów o tematyce śląskiej. Często spotykamy nazwisko Blatterbauer jako autora rysunków użytych do druku pocztówek. Sprzedawane przezemnie rysunki nie posiadają certyfikatów autentyczności. Niech przemówią zdjecia. Polecam.
blatterbauer8el0.jpg

Format karty 19,8 cm x 32.4 cmblatterbauerfy6.jpg
na rysunku niestety widoczne są ślady zalania.
blatterbauer12jx9.jpg


Zapraszam do licytacji. Zachęcam do obejrzenia strony o mnie i zapoznania się z pozostałą ofertą.ant-cor-left.gifant-middle.gifant-cor-right.gif

Dodano 2007-04-29 14:47
Prowadząc swoje własne śledztwo w temacie pochodzenia rysunków istnieje duże prawdopodobieństwo, że pochodzą ze zbiorów H.K.Willy'ego von Dirksene'a, z zamku Grodziec. Von Dirksen ambasador Niemiec, zniknął po wojnie ze swojej rezydencji w Grodźcu, uprowadzony przez niemieckie tajne służby. Lwią częśc zamkowej kolekcji wywieźli rosjanie, czego nie zabrali przypadło w udziale naszym. Na jednej z akwarel kupionych od tego samego sprzedawcy widnieje sygnatura z numerem katalogowym, ceną zakupu w Berlinie i datą zakupu. Ponieważ wystawione przezemnie rysunki i zakupione akwarele pochodzą z jednego źródła, nieśmiało snuję przypuszczenie, że również pochodzą z jednej kolekcji.
Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.