Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

Destylator Kolumna CU - wydajna

Przedmiotem aukcji jest 

DESTYLATOR  z CU 

do zastosowania domowego

 

Natychmiast gotowy do pracy - wystarczy tylko  podłączyc wlot par i wodę chłodzącą.

Zastosowanie kolumny rektyfikacyjnej daje efekt "wymiany" między parą i cieczą co skutkuje czystością destylatu na poziomie 95 % w pojedyńczym procesie destylacji.

 

km3.jpg

 

Destylator  ma łączną wysokość 90 cm ( wypełnienie 50 cm ) - dzieki czemu nie stwarza problemu z ustawieniem w warunkach mieszkaniowych, np. wraz z boilerem na typowej kuchni gazowej

 

Ta Kolumna pozwala na uzyskanie destylatu o czystości  94 - 95 % w czasie całego procesu.

Poniżej Real Foto.

km5.jpg

 

- kontrola temperatury par na szczycie kolumny  -  sonda termometru elektronicznego umieszczona powyżej punktu zalewania kolumny  - daje realny odczyt temperatury par destylatu kierowanego do chłodnicy. Mozliwość łatwego wpisania temperatury alarmu - np. 80 st. C.

km4.jpg

 

 


- deflegmator - zastosowana konstrukcja deflegmatora zewnętrznego jako wstępnej chłodnicy par ( selektora temperaturowego) jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, znawcy zagadnienia na pewno potwierdzą jej zalety:

 

km2.jpg

 

 

- odbór tylko najczystszego destylatu - w deflegmatorze skraplane są tylko cieższe frakcje destylatu, produkt bardziej lotny - bogatszy - kierowany jest do właściwej chłodnicy i następnie do odbioru ( nie ma efektu - potrzeby zwracania do kolumny pełnowartościowego produktu jak przy typowym refluksie zewnętrznym - zwrot destylatu skroplonego już z chłodnicy właściwej )


- centralnie umieszcony spływ   -   całośc skroplonej w deflegmatorze flegmy dzięki takiemu uformowaniu drogi powrotu  - powraca zawsze na sam środek wypełnienia i w całości bierze czynny udział w wymiane " ciecz-para"

km8.jpg


- brak efektu skraplania ściankowego  jak przy "zimnych palcach " i spływu ściankowego w kolumnie


- zdolność do samoregulacji ( w pewnym zakresie ) - wzrost temperatury par powoduje wyższy udział składnika mniej lotnego który jest przy stałej temperaturze deflegmatora intensywniej skraplany i w większej ilości zwracany do kolumny co z kolei powoduje spadek temperatury w kolumnie i jej stabilizację - praktycznie pierwszy skok temperatury to oznaka zakończenia procesu.

 

Wlot par destylatu -

- elastyczny:

-  rura miekki silikon  / 20 cm /    (  średnica zewnętrzna  króćca na kotle 24 - 25 mm )

lub

-  złączka gwintowana  3/4 "

km1.jpg

 

km77.jpg

 

 

Bezpieczeństwo :

Naczynie boilera zawsze powinno być zaopatrzone w zawór bezpieczeństwa, czego brak w wielu konstukcjach.

Uwaga:

Urządzenie destylacyjne może służyć do destylacji wody, i innych spożywczych oraz technicznych płynów
Wytwarzanie alkoholu etylowego na terenie Polski bez stosownego zezwolenia (nawet na potrzeby własnego gospodarstwa domowego) jest obecnie sprzeczne z obowiązującym prawem .

 

Poniżej schemat działania

km6.jpg

 

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W AUKCJI !!

lub kupna przez    KUP TERAZ


Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.