Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

Firma SAPER wykrywacz metali MIDAS 3 lata gwarancj

LOKALIZATOR TYPU PI

Uwaga: Firma``SAPER`` prowadzi sprzedaż także w systemie

ratalnym

Firma ``SAPER`` jest producentem wykrywaczy metali

 

MIDAS Skrótowe dane -         gwarancja 36 miesięcy -         bardzo duży zasięg -         całkowicie wodoodporne sondy uszczelnione pianką metylenodifenylową -         możliwość odróżnienia gwoździa od monety -         możliwość odrzutu np. folii aluminiowej -         wymienne sondy: możliwość zastosowania różnego rodzaju sond, mniejszej do monet, większej do przedmiotów ukrytych głębiej, sondy ramowej czy małej do poszukiwań w ścianach, murach itp. -         czas ciągłej pracy przy naładowanym akumulatorze ok.12 h -         możliwość dostosowania długości wykrywacza do wzrostu -         możliwość taniej naprawy po okresie gwarancji -         waga: 1,8-2,5kg                                                                                                             

Jest to lokalizator impulsowy. Jeżeli w gruncie nie ma przedmiotu metalowego, to urządzenie niczego nie zarejestruje. Nie ma możliwości niewykrycia metalu tym lokalizatorem. Jeżeli okaże się, że w miejscu poszukiwań były przedmioty metalowe, a lokalizator ich nie wykrył, oznacza to, że osoba nieumiejętnie się nim posługiwała.  Skuteczność wykrycia metalu jest tym większa, im większą masę ma przedmiot metalowy oraz im odległość od anteny jest mniejsza. Urządzenie emituje regularne tykanie, podobne do tykania metronomu, które zwiększa swą częstotliwość w przypadku wykrycia metalu.

            Urządzenie wykrywa wszystkie metale, może też reagować na zawartość rud metali w niektórych kamieniach, minerałach czy ceramice. Posiada też funkcję rozróżniania drobnych metali kolorowych od ferromagnetyków. Do najważniejszych zalet wykrywacza MIDAS należy to, że jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze a przez to absolutnie niezawodnym.

            Tego typu urządzenie może wykryć monetę o śr.2,5cm już na głębokości ok. 0,30m, a jego zasięg graniczny wynosi ok. 2,5m. Wykorzystaną do detekcji metodę bardzo niskich częstotliwości ok.60Hz charakteryzuje niewrażliwość na ukształtowanie terenu, słoną wodę i mokrą trawę. Jest zaprojektowany głównie do poszukiwań militariów, również tych głęboko zalegających w ziemi. Wykrywacz został wyposażony w akumulator, który można w każdej chwili doładować np. przed wyjazdem w teren. Pojemność akumulatora 1,2 lub 1,3 Ah wystarczy na ok. 12 godzin nieprzerwanej  pracy po czym akumulator trzeba doładować ładowarką dołączoną do urządzenia. W przypadku wyjazdu na dłuższy okres i niemożliwość doładowania akumulatora można zaopatrzyć się w akumulator zapasowy .

            Wykrywacz posiada pięć potencjometrów . Dwa do strojenia- zgrubne i precyzyjne, selekcję drobnych metali (materiał ferromagnetyczny żelazo, stal i metal kolorowy złoto, miedź, mosiądz itp.) ,regulację siły głosu oraz regulacje czułości, która pozwala eliminować drobne przedmioty metalowe jak folia aluminiowa , drobne gwoździe ,itp. Po włączeniu wykrywacza potencjometr strojenie zgrubne  ustawiamy tak aby w głośniku słyszeć dźwięk, następnie potencjometr strojenie precyzyjne       nastawiamy tak, aby słyszeć regularne tykanie podobne do tykania metronomu ok. 1 uderzenie na sekundę- wykrywacz jest najbardziej czuły .Potencjometr ,,głośność” służy do regulacji siły głosu. Musimy też pamiętać, aby odsunąć się od  przedmiotów metalowych oraz źródeł promieniowania elektromagnetycznego jak komputer , telewizor czy słup wysokiego napięcia.. Po dostrojeniu polegającym na uzyskaniu regularnego tykania w głośniku, można przystąpić do poszukiwań. Jeśli chcesz ,aby wykrywacz pomijał małe elementy żelazne – zmniejsz mu czułość. Potencjometr rozróżnianie ustawiamy w takiej pozycji, aby dioda LED w mierniku lekko się świeciła. Najeżdżając sondą na monetę czy złotą obrączkę zauważymy mocne zapalenie diody. Na stal dioda w mierniku przygasa. Posługując się wykrywaczem należy pamiętać, aby nie chodzić zbyt szybko, ponieważ możemy pominąć wskazania przyrządu Dioda LED przy wyłączniku sygnalizuje pracę urządzenia.

            UWAGA: Urządzenie zostało wyposażone w system eliminacji drobnego rodzaju przedmiotów metalowych oraz folii aluminiowych, których jest wiele w gruncie.

Aparat wyposażony jest w sondę o średnicy 37cm. Sondy posiadają możliwość regulacji ustawienia kąta, co umożliwia poszukiwania np. w murach, drzewach itp. Sondy są  całkowicie wodoodporne. Można ich ożywać do poszukiwań rzekach, strumieniach itp. W skład urządzenia wchodzą : ładowarka, sonda o średnicy 37cm lub 24cm, instrukcja obsługi oraz gwarancja na trzy lata od daty zakupu. Po okresie gwarancji koszt ewentualnej naprawy wynosi najwyżej 50,00PLN. Urządzenie posiada także teleskopowo rozsuwane rączki podłokietnika i regulowaną  długość urządzenia co umożliwia używanie go przez osoby o różnym wzroście.

Oferowany przyrząd jest aktualnie wykrywaczem o największym zasięgu oferowanym przez producentów krajowych oraz przewyższa w osiągach szereg urządzeń sprowadzanych z zagranicy.

           Orientacyjne zasięgi wykrywacza MIDAS(sonda 37cm)

-złoty sygnet 30-35cm

-granat F1 80-90cm

-puszka metalowa 1 litr ok.1m

-hełm wojskowy 1,1-1,2m

Termin realizacji wraz z wysyłką ok. 7 dni. Koszt przesyłki za pobraniem 15P LN . Przy wpłacie na konto 11 PLN.

Wykrywacz można też odebrać osobiście w siedzibie firmy ``SAPER``- Elektroniczne Urządzenia Poszukiwawcze przy ul. Ludowej 283 w Częstochowie

Tel. 034 3223658 lub 0 602488494

 

Uwaga: Firma SAPER nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje ewentualnych znalezisk niebezpiecznych jak: niewybuchy, niewypały, broń itp. oraz nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia stanowisk archeologicznych czy zabytków kultury materialnej.

             Urządzenia nie mogą być używane przez osoby z rozrusznikiem serca lub innym urządzeniem medycznym.

Wystawiam faktury VAT.

Jeśli chcesz sondę o innej średnicy niż 37 cm lub inny rodzaj zasilania -napisz lub zadzwoń

Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.