Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

KURY NIOSKI RASY RHODE ISLAND RED - KARMAZYNY

Cena dotyczy KOMPLETU 3 KUR RASY RHODE ISLAND RED - KARMAZYNóW.

Kury wyklute 3 maja - właśnie zaczynają się nieść (narazie na 37 kur jest ok. 5-7 jajek dziennie, ale z każdym dniem coraz więcej).

Kury pochodzą z linii hodowlanej V-44.

Krótki opis rasy:

Rasa Rhode Island Red została wyhodowana na przełomie XIX i XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Już kilkadziesiąt lat później stały się jedną z najpopularniejszych ras ogólnoużytkowych na świecie. Przez długi czas były też bardzo popularne w Polsce. Na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych było u nas 15 ferm zarodowych utrzymujących karmazyny. Później moda na wprowadzanie mieszańców międzyrasowych spowodowała, że powoli znikały z polskich kurników. Obecnie są chowane w czystości rasy w kilku fermach, które utrzymują rody zachowawcze lub hodowlane do produkcji mieszańców towarowych na sprzedaż.

Jest to rasa ogólnoużytkowa - niosie ok. 180 - 190 jaj rocznie, dobrze umięśniona, bardzo dobra jakość mięsa. Mimo spokojnego temperamentu, bardzo chętnie korzysta z naturalnego żerowiska.

Masa ciała rocznego koguta ok. 2,5 kg, kury ok. 2 kg. Grzbiet bardzo szeroki, długi. Pierś szeroka, brzuch pełny. Upierzenie jest barwy brunatnoczerwonej do mahoniowej. Nogi czteropalczaste, barwy żółtej. Grzebień pojedyńczy, niezbyt duży.

Zdjęcie przedstawia oferowane na tej aukcji KURY.Odbiór najlepiej osobisty w Sulejówku k. Warszawy. Mogę też wysłać za pobraniem (49zł) lub po wpłacie na konto (34zł).
Kury są dopuszczone do obrotu w Polsce. Zapeweniam bezpieczny i humanitarny transport.

Kontakt: shamo@wp.pl, 506 18 22 19.
Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.