Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

MAGNOLIA Japońska Najbardziej mrozoodporna sadz

index01w.png


Kontakt
E-mail ogrod_marzen@op.pl

Tel:603-253-323
         511-806-058   


1.Osobom bez pełnej aktywacji konta
nie wysyłam za pobraniem.Jak i osobom z ujemnym stanem punktów lub bez minimum trzech komentarzy pozytywnych
2. W tytule przelewu podawać tylko nick z allegro(nazwę jaka się posługujecie).W przeciwnym razie wpłaty będą traktowane jako darowizny(to taki żart)ale dużo to przyspiesza czas realizacji przesyłki
3.W e-mailach proszę sie przedstawiać nickiem z allegro w przeciwnym razie nie będziemy na nie odpowiadać .
4. Kupując na naszych aukcjach za wysyłkę płacisz tylko raz niezależnie ile sztuk kupiłeś i na ilu aukcjach brałeś udział a rośliny idą w jednej wysyłce.Kwota tej wysyłki podana jest poniżej.
5. Kupując na moich aukcjach akceptujesz regulamin moich aukcji.
6. Nie odpisujemy na e-maile nie podpisane nickiem z allegro.
7.Nie odbieramy telefonów w niedziele i święta i po godzinie 17:00.
8.Przy roślinach których w sprzedaży mamy po 2 kolory np Strelicja lub dwie odmiany np. Winobluszcz proszę w formularzu opcji dostawy wysłać informacje o kolorze lub rodzaju odmiany lub wysłać e-maila.
1.Przesyłki wysyłamy zaraz po zaksięgowaniu wpłaty na konto lub po otrzymani w formularzu opcji dostawy ze będzie to wysyłka pobraniowa.
2. Towar wysyłamy tylko od poniedziałku do środy
3.Każda roślina przed wysłaniem jest odpowiednio podlewana a czas wysyłki to jest następny dzień po jej wysłaniu.
4.Koszt wysyłki to:
1szt 12pln
2szt 14pln
3-5szt 16pln
6-10szt 22pln
Kurier
1-20szt -20zł
20-40szt-38zł

Przy wysyłkach za pobraniem to koszt wynosi roślinki + to co wyliczy poczta polska.
5.Na poszczególnych aukcjach podane są poszczególne kwoty wysyłek -zależą one od wielkości doniczek, ciężaru i wysokości roślin. Zawsze bierzemy pod uwagę najwyższą cenę wysyłek-jeżeli nie jesteś pewien kwoty wysyłki za twoje rośliny napisz do nas a na pewno odpowiemy.


Witamy na naszych aukcjach. Roślinkami zajmujemy sie jak i z pasji tak i wykształcenia. Na naszych aukcjach juz niedługo znajdziecie Państwo sadzonki takich bestselerów jak dziwidło róża pustynie aturi (kwiat który tańczy) róża jerychońska kwiat nietoperz eukaliptus " coccifera " len nowozelandzki , prusznik drzewo chusteczkowe   i wiele innych niesamowitych roślinek. Naszym mottem nie jest wcisnąć wam towar ale SPRZEDAĆ WAM TAKI TOWAR I TAK WAS OBSŁUŻYĆ I DORADZIĆ ŻEBYŚCIE PAŃSTWO W PRZYSZŁOŚCI KUPOWALI TYLKO U NAS. Materiał jaki wysyłamy jest na prawdę dobrze zapakowany na czas wysyłki i wysyłamy tylko opcją "polecony priorytet ".    
 Grono  pracowników życzy udanych zakupów.

Przedmiotem aukcji są sadzonki Magnoli japońskiej-odmiana północna.

Na samym początku chcę państwu powiedzieć a szczególnie tym którzy tej zimy stracili swoje magnolie że te okazy zimowały normalnie bez okrycia pod chmurką. Mrozy tej zimy u nas na podkarpaciu dwukrotnie przekroczyły -30st, a każda sztuka odbija bez problemu, tak więc sadzonki są już doskonale zahartowane na przyszłą zimę i nic im się nie stanie.
Magnolia%20kobus.JPG
Jest największą z magnolii uprawianych w przydomowych ogródkach, osiąga wysokość do 10 metrów. Ma piramidalną koronę, nisko rozgałęziającą się nad ziemią.Pędy cienkie i nagie, pachnące żywicą. Pojedyncze duże pąki, jedwabiście owłosione, osadzone na końcach gałązek. U starszych drzew gałęzie pokładają się na ziemi i ukorzeniają.
magnoliaKobus_medium.jpg
Magnolie najlepiej rosną w miejscach zasłoniętych od wiatru, na stanowiskach słonecznych, lub półcienistych. Nie wymaga tak żyznej ziemi, jak inne magnolie. Jest też bardziej odporna na mróz od innych magnolii. Ze względu na duże rozmiary sadzona jest raczej w parkach, niż przydomowych ogródkach.
Magnolia_kobus_Bluete_BGBO_Vd03.jpgMagnolia_kobus_BOStP230406_ja03.jpgMagnolia_kobus_BOStP230406_ja07.jpgMagnolia_kobus_Bluete_BGB0_VD08.jpg
Sposób uprawy: sadzimy je w dole wypełnionym przygotowaną wcześniej żyzną ziemią zmieszaną z obornikiem lub torfem. Po zasadzeniu roślinę podlewamy, a glebę wokół ściółkujemy korą lub torfem. Pomoże to utrzymać właściwą wilgotność gleby oraz uchroni korzenie przed przemarznięciem. Magnolie mają kruche korzenie i bardzo źle znoszą przesadzanie. Od marca do początku lipca nawozimy kilka razy niewielką ilością nawozów mineralnych wieloskładnikowych lub jednorazowo nawozem o przedłużonym działaniu. Przed zimą wokół młodych sadzonek obsypujemy kopczyk z trocin lub kory
IMGP4809%20Magnolia%20kobus%20-%20Magnolia%20japo%C5%84ska.JPG
Dwa poniższe zdjęcia pokazują przykładowe nasze roślinki które znajdują się w doniczkach P9.
29kwiecien029hf.jpg29kwiecien028hf.jpg


Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.