Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

MATERAC MASUJĄCY - ENABIO PROMOCJA ! ! ! ! ! ! !

 

Materac masujący

Stworzony do walki z bólem kręgosłupaENABIO Materac do masażu    Enabio to aktywne urządzenie medyczne, nieinwazyjne klasy I, przeznaczone do wspomagania pracy
masażysty we wszystkich rodzajach masażu klasycznego. Aparatem można posługiwać się w zakładach rehabilitacji
ruchowej, szpitalach, sanatoriach, domach wypoczynkowych, klubach sportowych, a także w warunkach domowych. Mata wibracyjna składająca się z trzech piankowych modułów masujących pokrytych wysokogatunkowym poszyciem skóropodobnym typu “skaj”.

    Elastyczność konstrukcji części aplikacyjnej pozwala na swobodne dostosowanie kształtu materaca do potrzeb masażu i można go układać na powierzchniach prostych, jak również na krześle, fotelach itp. Taka budowa aparatu pozwala na przeprowadzenie zabiegów w pozycji horyzontalnej, półleżącej i siedzącej. Dodatkowo, Aparat Enabio został wyposażony w wyprofilowaną poduszkę, pączoną z mata wibracyjną za pomocą rzepów łączeniowych. Dzięki niej, pacjent ma możliwość indywidualnego doboru ułożenia podgłówka w trakcie przeprowadzania zabiegów w pozycji horyzontalnej.

ENABIO Materac do masażu

Pomóż sobie i swoim bliskim


Zastosowanie urządzenia ENABIO

Wspomaganie masażu przy zaburzeniach funkcji motorycznych i w schorzeniach narządu ruchu. Regulacja napięcia mięśni Przyspieszanie regeneracji mięsni po wysiłku i kontuzjach. Miejscowe działanie analgetyczne (przeciwbólowe ), zwłaszcza w bólach kręgosłupa. Wspomaganie przywracania funkcji mięśni w następstwie chorób mięśni i stanów bezczynności. Poprawa trofiki tkanek u osób po amputacji lub długotrwałym unieruchomieniu. Poprawa przewodnictwa we włóknach nerwowych oraz przemiany tlenowej w mieśnich (np. likwidacja zakwasów). Specjalny program do masażu odcinka lędźwiowego. Przygotowanie organizmu do ćwiczeń leczniczych (kinezy terapii) oraz masażu klasycznego. Wspomaganie obniżenia stresu i napięcia psychicznego. Wspomaga zwalczanie bezsenności poprzez relaksację. Wspomaga rehabilitację przy zwiększeniu ruchomości w stawach Rozluźnia w stanach wzmożonego napięcia mięsni wokół części szyjnej, barkowej i lędźwiowej.

Jak wynika z ekspertyzy przeprowadzonej przez
Klinikę Rehabilitacji Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach
aparat ENABIO znajduje szczególne zastosowanie w:


nieswoistych zespołach bólowych kręgosłupa innych dolegliwościach narządu ruchu zaburzeniach krążenia krwi i limfy stanach wzmożonego napięcia mięśniowego kuracji odchudzającej
Jeszcze więcej o ENABIO

I TY możesz sobie pomóc

    Stosowanie masażu Enabio w zaburzeniach funkcji motorycznych, ma na celu pobudzenie lub wygenerowanie ruchu mięśni osłabionych. Mięśnie pozbawione w dłuższym okresie możliwości otrzymywania odpowiednio szybkich i silnych zmian impulsów niezbędnych do pobudzania komórek mięśniowych słabną. Utrzymywanie się zaburzeń ruchowych mięśni przez wiele tygodni, może prowadzić do utrwalenia się stanu znacznego osłabienia lub zmian zwyrodnieniowych tkanki mięśniowej oraz sąsiadujących stawów i ograniczyć szansę przywrócenia równowagi w procesie rehabilitacji.    Osłabione mięśnie mogą być wspomagane odpowiednio dobranym natężeniem masażu pulsacyjnego, które wzmacniając impulsy sterujące pracą mięśni jednocześnie je pobudzają. Stosowanie masażu mięśni, za pomocą drgań ma pozytywny wpływ na obniżenie napięcia mięśniowego.    Dzięki oprogramowaniu sterownika i możliwości regulacji natężenia pulsacji, pacjent i terapeuta mogą go dowolnie zwiększać lub zmniejszać dostosowując do własnego programu leczenia. Masaż pulsacyjny w istotny sposób wpływa na wzrost elektrycznej pobudliwości mięśnie miejscach styku maty aplikacyjnej z ciałem pacjenta. Wiąże się to z poprawą warunków do skurczu mięśnia i lepszemu jego ukrwieniu. Rozszerzone naczynia krwionośne mają większe możliwości usuwania produktów przemiany materii oraz transportu substancji energetycznych potrzebnych do skurczu mięśnia.


Cztery programy pracy ENABIO

Program I


    Służy głównie do obniżania napięcia mięśniowego. Im wyższe napięcie, tym wyższy wymagalny poziom wibracji, a najbardziej efektywne działanie aparatu w tym programie zaobserwowano w pozycji półleżącej. Dodatkowym walorem tego programu jest wspomaganie w kuracji odchudzającej. Zastosowany w trakcie leżenia na boku lub przodem oddziałuje na okolice talii i brzucha.

Program II


najduje zastosowanie w zespołach bólowych odcinka lędźwiowego, skutecznie je łagodząc. W przypadku schorzeń krążka międzykręgowego odcinka lędźwiowego kręgosłupa występują przewlekłe bóle o charakterze przeciążeniowym, dotyczące zarówno mięśni, wiązadeł jak i stawów międzykręgowych, ich torebek. Wiąże się to zwykle z przepracowaniem, przemęczeniem, dźwiganiem ciężarów, długotrwałym staniem lub pracą w pochylonej pozycji. Niekiedy nasilające się po przechodzeniu, zmarznięciu lub w związku z sytuacjami stresowymi. Bólowi kręgosłupa towarzyszy wówczas wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych, które zwiększa przywarcie krążka do bogato unerwionego więzadła podłużnego tylnego. Delikatne uciski masażu wibracyjnego aparatu Enabio pozwalają rozluźnić mięśnie przykręgosłupowe i zmniejszać stany napięcia.

Program III i IV


    Działają w dwojaki sposób. Wpływają uspokajająco i rozluźniająco na wszystkie grupy mięśni, które mają kontakt z materacem jeśli natężenie wibracji ustawimy na 1 lub 2 stopień. Jego działanie antystresowe to relaksacja bierna poprzez rozluźnienie obręczy barkowej i częściowo mięśni obręczy biodrowej jak i mięśni przykręgosłupowych. Takie rozluźnienie jest znakomitym przygotowaniem do ćwiczeń leczniczych (kinezyterapii). Stosując natężenie 3 lub 4 materac zaczyna pracować w sposób dynamiczny przyczyniając się do aktywizacji aparatu ruchowego i układu krwionośnego. Pobudzony w ten sposób układ krwionośny i limfatyczny zaopatruje organy w tle i substancje odżywcze likwidując objawy zastoinowe, zmniejsza się opór krwi w tętnicach. Pacjent ma możliwość wyboru programu dostosowując go go swoich potrzeb i upodobań.


Opinie i certyfikaty

wymagania normy PN-EN 60601-1 - Medyczne Urządzenia Elektryczne wymagania dyrektyw 93/43/EWG wymagania bezpieczeństwa zawarte w normie PN-EN 60601-1-2:1999 wymagania normy PN-EN 55011:1998 na kompatybilność elektromagnetyczną
Co otrzymasz w zestawie

trzyczęściowy materac składany regulowany zagłówek zasilacz i sterownik instrukcję obsługi w języku polskim kartę gwarancyjną (24 miesiące)
Rozmiary
ENABIO Materac do masażu

Zasilacz aparatu ENABIO

napięcie wejściowe - 230V/50Hz napięcie wyjściowe - 12V/0,3 A masa zasilacza - 230 g
Urządzenie zaprojektowano do pracy PRZERYWANEJ. Maksymalny czas pracy to dwa cykle po 18 minut plus godzina przerwy

Gwarancja na 24 miesiące
Wystawiam rachunek
Sprzęt jest nowy w 100%
Instrukcja obsługi w j. polskim
Koszty wysyłki 5 zł ! ! ! (priorytet)

Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.