Dane kontaktowe - otwórz formularz odblokowania.

Kategorie:

 • Fraza:
 • Możesz sprecyzować datę Wybierz datę
 • Szukaj

   w Wszystkie kategorie (Dowolna data)

Dane dotyczące aukcji

 • Tytuł: murarka ogrodowa (numer 922919819)
 • Cena: 60,00 zł
 • Data zakończenia: 2010-02-23 18:06:25
  Data wystawienia: 2010-02-13 18:06:25
 • Dane kontaktowe:
  Numer użytkownika (1)
Aby wyświetlić dane kontaktowe wyślij SMS o treści AP.AA9 na numer 79068 i wprowadź otrzymany kod tutaj:

Cena SMS to 9 PLN netto / 11,07 PLN brutto Kod z SMS jest jednorazowy. Za co płacę?
Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay Reklamacje Regulamin
Usługa SMS dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi

murarka ogrodowa

Treść aukcji:

Witam!

Mam do zaoferowania kokony murarki ogrodowej Osmia rufa
Murarka jest bardzo sympatyczną pszczółką która nie jest agresywna, nie żądli, a przy tym jest najskuteczniejszą w zapylaniu roślin pszczołą w Polsce. Na terenach ogrodów działkowych daje się zauważyć coraz gorsze zapylanie, mimo pozornej wszechobecności owadów. Własna kolonia murarki wpłynie na wielkość i jakość plonów owoców.
Murarki są bardzo ruchliwe i zbierają duże ilości pyłku zapylająć przy okazji kwiaty roślin sadowniczych. Loty rozpoczyna w I połowie kwietnia zaraz po kopulacji. Gnieżdżą się w pustych łodygach trzcin oraz różnych naturalnych otworach np wygryzionych w drewnie przez szkodniki. Samica znosi do rurki pyłek i na jego szczycie składa jajko. Potem zamurowuje to gliną i znowu znosi pyłek i tak w kółko do zapełnienia rurki. Po tygodniu wylęgają się larwy żerujące na zgromadzonym pyłku. Ważne jest aby w tym momencie rurka nie była poddawana wstrząsom ponieważ jak larwa spadnie z pyłku nie potrafi już do niego trafić i zdycha z głodu. Jak larwa zje cały pyłek przepoczwarcza się a na wiosnę z kokonu wygryza się dorosła postać pszczoły. pierwsze wychodzą samce a później samice. Po kopulacji samce giną a samice zabierają się do pracy.
Aby założyć własną kolonię murarki należy w zimie pozyskać trzcinę, którą tniemy na 20 cm odcinki tak aby jedną stronę zamykało kolanko. Na jeden komplet kokonów przygotowujemy 500 rurek. Trzcinę wiążemy w pakiety po 50 szt. i układamy pod dachem aby rurki nie mokły a najlepiej w skrzynce o głębokości ok. 30 cm zabezpieczonej przed ptakami siatką o oczkach 3-4 cm. Przy materiale gniazdowym umieszczamy pudełko z kokonami. Po 2 tygodniach od wyjścia pierwszych pszczółek usuwamy pudełko. Co roku musimy wystawiać 2-3 razy więcej rurek bo nasza kolonia będzie się rozrastać. Można zostawiać te same rurki ale trzeba sie liczyć z pasożytami jakimi mogą być po sezonie zakażone. Aukcja dotyczy 500 szt. kokonów.
Życzę miłej hodowli pszczół i wysokich plonów.


Powyższy cytat pochodzi ze strony: http://allegro.pl/item922919819.html

Lista kupujących

Kupujący Ilość sztuk Cena za sztukę Data transakcji
jossbosss (1207) 1 60,00 PLN 2010-02-26 14:47:49
Komentarz Pozytywny: Wszystko OK! Polecam!