Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

Permetryna 2% PIPI Lotion (Szampon) STOP świerzb!

Obecnie w Polsce dostępne są tylko 2 preparaty naskórne, zawierające biobójczą permetrynę:
     - Maść Infectoscab (permetryna 5%) - rejestracja na świerzb,
     - Szampon PIPI Lotion (permetryna 2%) - rejestracja na wszawicę.
 
MAŚĆ INFECTOSCAB DOSTĘPNA JEST WYŁĄCZNIE W APTEKACH NA RECEPTĘ,
NATOMIAST PIPI LOTION JEST JEDYNYM PREPARATEM BEZ RECEPTY!
 
W preparacie PIPI Lotion biobójcze działanie permetryny wzmocnione zostało drugim składnikiem - pyriproxyfenem (o czym warto przeczytać poniżej):
 
Permetryna to organiczny związek chemiczny zaliczany do insektycydów trzeciej generacji. Należy do grupy syntetycznych pyretroidów. Jest to związek silnie trujący dla owadów - działa w sposób kontaktowy. Mało szkodliwa dla ludzi, słabo wchłaniana przez skórę ludzką, dzięki czemu jest stosowana jako środek zwalczający m.in. pasożytniczne świerzbowce (świerzbowiec ludzki, świerzbowce zwierzęce). Permetryna zabija przede wszystkim dorosłe osobniki świerzbowca oraz młode larwy.

Pyriproxyfen to hormon naturalnie występujący w organizmach stawonogów (takich jak świerzbowiec, wszy, pchły, roztocza kurzu domowego). Jest to hormon regulujący rozmnażanie i wzrost. Jego nagłe pojawienie się w dużej dawce zaburza naturalny proces rozwoju i przepoczwarzania się (jaja > larwy > dorosłe osobniki). Raz zaburzony proces przerywa skutecznie łańcuch życiowy populacji pasożytów.
 
Składniki Szamponu PIPI Lotion:
     - 2% aktywna permetryna,
     - 0,1% pyriproxyfen.
 
UWAGA - inne preparaty antywszawicowe z grupy PIPI:
Pianka PIPI Family zawiera dużo niższe stężenie permetryny (tylko 0,125%), dlatego praktycznie nie oddziaływuje na świerzbowca. Stosowanie Pianki PIPI Family przy świerzbie jest pozbawione sensu!_ Z kolei inny preparat - Żel PIPI Repelent - w ogóle nie zawiera permetryny!
 
Opakowanie jednostkowe: Jednorazowa saszetka z foli ALU o pojemności 3 ml.
 
Status produktu: produkt biobójczy. Produkt przebadany dermatologicznie i toksykologicznie - preparat w pełni bezpieczny dla ludzi. Można stosować u dzieci od 2-go roku życia.
 
2162127.jpg
Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.