Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

PISMO ŚWIĘTE, Biblia Tysiąclecia Wyd. 3 OKAZJA!

banner1e.png

PISMO ŚWIĘTE

STAREGO I NOWEGO TESTAMENTU

BIBLIA TYSIĄCLECIA
1980

W PRZEKŁADZIE Z JĘZYKÓW ORYGINALNYCH

dsc01324p.jpg

OPRACOWAŁ ZESPÓŁ BIBLISTÓW POLSKICH Z INICJATYWY BENEDYKTYNÓW TYNIECKICH

Wydawnictwo PALLOTTINUM
Poznań - Warszawa 1980r.

Wydanie 3 (poprawione)

Redaktor odpowiedzialny:
ks. K. Dynarski SAC
Redakcja naukowa:
O. A. Jankowski OSB, ks. L. Stachowiak (ST), ks. K. Romaniuk (NT)

Stron:
1440
Format:
105 x 145 mm
Okładka:
miękka, bordowa


Przedmiot niniejszej aukcji - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Biblia Tysiąclecia) to mała podręczna wersja - oryginalnego dużego wydania III (wersja o twardej niebiesko-białej okładce badz płóciennej z obwoluta), zawiera taką samą ilość kart, taki sam układ stron i ksiąg. Na dodatek redakcja naukowa jest niezmienna a więc i treść jest identyczna. Oczywiście na początku na stronie piątej - słowo wstępne Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Ta wersja Biblii Tysiąclecia będzie pomocna dla wszystkich - szczególnie osób duchownych ale tez i świeckich, ktorzy chcą często rozmawiać z Bogiem poprzez teksty Pisma Św. a jak wiadomo duze wydanie jest nieporęczne i cięzkie m.in ze względu na grubą okładke i duzy format..


Fragment słowa wstępnego do Wydania Trzeciego:
"Drugie wydanie Biblii Tysiąclecia w ciągu niespełna trzech lat zostało całkowicie wyczerpane. Ukazały się następnie dwa inne przekłady Pisma Świętego. Jednakże wciąż napływające zamówienia świadczą o stale aktualnym zapotrzebowaniu na jednotomowe wydanie całej Biblii. Fakt ten kazał inicjatorom, współpracownikom Redakcji Naukowej wraz z Wydawnictwem zająć się przygotowaniem wydania trzeciego - przygotowaniem nowego a nie wznowieniem wydania drugiego(...)"

Cytat z Wikipedii odnośnie Biblii Tysiąclecia:
"Biblia Tysiąclecia (BT) – polski przekład Biblii z języków oryginalnych zainicjowany przez opactwo benedyktynów tynieckich z Krakowa wydany przez Pallottinum po raz pierwszy w roku 1965. Było to pierwsze tłumaczenie całej Biblii na język polski w Kościele Katolickim od ponad 350 lat, czyli od Biblii Jakuba Wujka. Zrywało z tradycyjnym językiem biblijnym, ale po upływie kilkudziesięciu lat samo stworzyło wzorzec języka biblijnego(...)"
"Biblia Tysiąclecia przyjęta została jako przekład liturgiczny w Kościele katolickim w Polsce. Jej łączny nakład do 2003 wyniósł ponad 4 miliony egzemplarzy, pojawiały się też liczne kopie nieautoryzowane..."


STAN KSIĄŻKI:
Ogólny stan oceniam na bdb-/db+
Biblia jest w idealnym stanie technicznym, jedynym mankamentem są liczne przybrudzenia kart jak i okładki oraz lekkie przetarcia - widać to na zdjęciach w galerii. Jednkaże nie przeszkadza to w żadnym wypadku w korzystaniu z książki i czytaniu poszczególnych kart Pisma Św. bowiem całość jest "razem", nie ma przedarć, wyblaknięć itp. Biblia pochodzi z bardzo dobrego źródła, gdzie dbano o każdą książkę, tak wiec w/w wady to kwestia lat i leżenia na półce...

wyszyski.jpg


AUKCJA BEZ CENY MINIMALNEJ!
OD 1 ZŁ!!!
ZA ILE WYLICYTUJESZ ZA TYLE KUPISZ!!!

POLECAM!!!
Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.