Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

Pragnia kuklikowata- roślina do cienistego ogrodu

     Witamy wszystkich na naszej aukcji. Mamy nadzieję, że przed przystąpieniem do licytacji zapoznałaś / zapoznałeś się ze stroną "o mnie", gdzie znajdziesz wszystkie informacje niezbędne do sprawnego zakończenia aukcji.

     Dziś mamy do zaoferowania:


Pragnia kuklikowata

(Waldsteinia geoides)

Informacje:

Rodzina: różowate

     W stanie naturalnym występuje w Europie południowo-wschodniej oraz w Azji Mniejszej. Ma krótkie, płożące się kłącza, ale nie tworzy rozłogów. Liście są sercowatonerkowate, 3 - 5-dzielne, karbowane, owłosione, głęboko ząbkowane. Kwiaty są średnicy około 2 cm, złotożółte, wyrastają ponad liście po 3-8 na pędach o wysokości 5 - 20 cm. Kwitnie w kwietniu - maju.

     Doskonale rośnie w miejscach cienistych i półcienistych, nawet na całkiem suchych glebach. Idealna do zadarniania. W warunkach amatorskich rozmnażać pragnię kuklikowatą można wczesną wiosną przez podział kęp, albo przez sadzonki odrywane z piętką. Mrozoodporność bez zastrzeżeń. Oferowane sadzonki pochodzą z podziału.

     Koszty przesyłki paczki priorytetowej wg cennika Poczty Polskiej. 1 sadzonka: 6,50 PLN; 2 - 3 sadzonki: 8,00 PLN; 4 - 7 sadzonek: 9,50 PLN; 8 i więcej sadzonek: 16,00 PLN.
Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.