Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

SADZONKI TRUSKAWEK; SADZONKA TRUSKAWKI HONEY

SADZONKI WCZESNEJ I SMACZNEJ TRUSKAWKI HONEY

 

EKOLOGICZNE

pict8795.jpg 

Licytujesz pakiet - który składa się z 25 sztuk truskawki Honey; odmiana ta jest smaczna i bardzo wczesna.

 

Cena za Pakiet: 6,50 zł

 

pict8792.jpg

Promocja: Do każdych zakupionych 3 pakietów dorzucam w prezencie 10 sadzonek GRATIS!!!

(czyli do 3 pakietów 10 sadzonek; do 6 pakietów 20 sadzonek; do 9 pakietów 30 sadzonek; itd!!!)


pict8781.jpg

 

HONEY - odmiana wczesna, odporna na suszę i niskie temperatury; odmiana charakteryzująca się bardzo wysoką plennością. Owoce są bardzo duże, ciemnoczerwone, soczyste, odporne na szarą pleśń. Bardzo dobrze nadaje się zarówno do uprawy w ogrodzie jak i w tunelu foliowym.

 

 

Sadzonki oferowane przezemnie poczodzą z uprawy znajdującej się w Parku Krajobrazowym "Dolina Baryczy" - gdzie bardzo dużą część terenów zajmują lasy, a pomiędzy nimi znajdują się pola uprawne.

 

Uprawą truskawek zajmujemy się od ponad 10 lat, posiadamy szeroką wiedzę na ten temat, oraz wieloletnie doświadczenie, więc w razie jakichkolwiek problemów chętnie będziemy służyć i starać się jak najlepiej pomóc naszym klientom.

 

pict8779.jpg

Przesyłka bardzo starannie i solidnie przygotowana i zabezpieczona. Po odebraniu przesyłki i rozpakowaniu zaleca się włożyć sadzonki na 2-4 godzin do wody - gdyż czas dostarczenia może wynieść 12 - 48 godzin. Po takim przygotowaniu sadzonki bardzo pięknie się przyjmują, szybko rosną, a pierwsze owoce są w tym samym roku - oczywiście mówimy o sadzeniu w okresie wiosennym.

pict8780.jpg

 

pict8793.jpg

Czy wiecie że:

„Z botanicznego punktu widzenia truskawka jest bliną, która na jednym miejscu rośnie przez kilka lat, wielokrotnie kwitnąc i owocując. Gatunek ten powstał przez przypadkowe skrzyżowanie poziomiek amerykańskich - poziomki chilijskiej i poziomki wirginijskiej. Owoce truskawki powstają przez silne rozrośnięcie dna kwatowego - jest to zatem tzw. owoc rzekomy. Owocem właściwym są małe orzeszki zwane niełupkami. Nasiona znajdujące się wewnątrz orzeszków wydzielają substancje wzrostowe powodujące rozrost dna kwiatowego.

W handlu dostępne są trzy typy sadzonek truskawek - tzw. zielone (świeże), frigo i doniczkowane. Sadzinki zielone to takie rośliny, które zaraz po pobraniu z matecznika są sadzone na miejsce stałe. Najlepszym terminem sadzenia takich sadzonek jest jesień (od początku września do mrozów). Powinniśmy postarać się posadzić je jak najwcześniej, ponieważ muszą mieć one czas na rozrośnięcie się i wytworzenie systemu korzeniowego. Przy zbyt późnym sadzeniu istnieje niebezpieczeństwo przemarzania roślin, a dodatkowo musimy liczyć się z bardzo niskimi plonami w pierwszym roku uprawy.
Coraz popularniejsze stają się sadzonki ukorzeniane w doniczkach - tzw. sadzonki doniczkowane. Dzięki wcześniejszemu ukorzenieniu nie przychodzą one stresu po posadzeniu, łatwiej się przyjmują, szybciej rosną i obficiej owocują. Niestety, sadzonki doniczkowane są droższe niż zielone.
Sadzonki mrożone ("frigo")pobierane są z matecznika w okresie spoczynku zimowego, sortowane i przechowywane w chłodni. Są one wykorzystywane do uprawy sterowanej przez ogrodników zawodowych, ale coraz popularniejsze stają się też u amatorów. Na ich korzyść przemawia to, że owoce truskawek możemy zbierać w ciągu całego sezonu wegetacyjnego (owocują po 8 tygodniach - niezależnie od terminu sadzenia), oraz to, że oszczędzamy jeden rok pielęgnacji plantacji - zbiory mamy już w pierwszym roku. Sadzonki frigo wymagają dokładniejszej pielęgnacji po posadzeniu - zwłaszcza podlewania, często są też droższe od sadzonek zielonych”. (cytat z http://e-ogrody.com)

pict8784.jpg

 

 

Koszt wysyłki:

1-5 pakietów - Paczka pocztowa priorytetowa – 15,00 zł

6-12 pakietów - Paczka pocztowa priorytetowa – 23,00 zł

Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.