Dane kontaktowe - otwórz formularz odblokowania.

Kategorie:

 • Fraza:
 • Możesz sprecyzować datę Wybierz datę
 • Szukaj

   w Wszystkie kategorie (Dowolna data)

Dane dotyczące aukcji

 • Tytuł: SADZONKI TRUSKAWEK; SADZONKA TRUSKAWKI HONEY (numer 1014349288)
 • Cena: 6,50 zł
 • Data zakończenia: 2010-05-04 10:53:00
  Data wystawienia: 2010-04-24 10:53:00
 • Dane kontaktowe:
  Numer użytkownika (1)
Aby wyświetlić dane kontaktowe wyślij SMS o treści AP.AA9 na numer 79068 i wprowadź otrzymany kod tutaj:

Cena SMS to 9 PLN netto / 11,07 PLN brutto Kod z SMS jest jednorazowy. Za co płacę?
Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay Reklamacje Regulamin
Usługa SMS dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi

SADZONKI TRUSKAWEK; SADZONKA TRUSKAWKI HONEY

Treść aukcji:

SADZONKI WCZESNEJ I SMACZNEJ TRUSKAWKI HONEY

 

EKOLOGICZNE 

Licytujesz pakiet - który składa się z 25 sztuk truskawki Honey; odmiana ta jest smaczna i bardzo wczesna.

 

Cena za Pakiet: 6,50 zł

 

Promocja: Do każdych zakupionych 3 pakietów dorzucam w prezencie 10 sadzonek GRATIS!!!

(czyli do 3 pakietów 10 sadzonek; do 6 pakietów 20 sadzonek; do 9 pakietów 30 sadzonek; itd!!!)


 

HONEY - odmiana wczesna, odporna na suszę i niskie temperatury; odmiana charakteryzująca się bardzo wysoką plennością. Owoce są bardzo duże, ciemnoczerwone, soczyste, odporne na szarą pleśń. Bardzo dobrze nadaje się zarówno do uprawy w ogrodzie jak i w tunelu foliowym.

 

 

Sadzonki oferowane przezemnie poczodzą z uprawy znajdującej się w Parku Krajobrazowym "Dolina Baryczy" - gdzie bardzo dużą część terenów zajmują lasy, a pomiędzy nimi znajdują się pola uprawne.

 

Uprawą truskawek zajmujemy się od ponad 10 lat, posiadamy szeroką wiedzę na ten temat, oraz wieloletnie doświadczenie, więc w razie jakichkolwiek problemów chętnie będziemy służyć i starać się jak najlepiej pomóc naszym klientom.

 

Przesyłka bardzo starannie i solidnie przygotowana i zabezpieczona. Po odebraniu przesyłki i rozpakowaniu zaleca się włożyć sadzonki na 2-4 godzin do wody - gdyż czas dostarczenia może wynieść 12 - 48 godzin. Po takim przygotowaniu sadzonki bardzo pięknie się przyjmują, szybko rosną, a pierwsze owoce są w tym samym roku - oczywiście mówimy o sadzeniu w okresie wiosennym.

 

Czy wiecie że:

„Z botanicznego punktu widzenia truskawka jest bliną, która na jednym miejscu rośnie przez kilka lat, wielokrotnie kwitnąc i owocując. Gatunek ten powstał przez przypadkowe skrzyżowanie poziomiek amerykańskich - poziomki chilijskiej i poziomki wirginijskiej. Owoce truskawki powstają przez silne rozrośnięcie dna kwatowego - jest to zatem tzw. owoc rzekomy. Owocem właściwym są małe orzeszki zwane niełupkami. Nasiona znajdujące się wewnątrz orzeszków wydzielają substancje wzrostowe powodujące rozrost dna kwiatowego.

W handlu dostępne są trzy typy sadzonek truskawek - tzw. zielone (świeże), frigo i doniczkowane. Sadzinki zielone to takie rośliny, które zaraz po pobraniu z matecznika są sadzone na miejsce stałe. Najlepszym terminem sadzenia takich sadzonek jest jesień (od początku września do mrozów). Powinniśmy postarać się posadzić je jak najwcześniej, ponieważ muszą mieć one czas na rozrośnięcie się i wytworzenie systemu korzeniowego. Przy zbyt późnym sadzeniu istnieje niebezpieczeństwo przemarzania roślin, a dodatkowo musimy liczyć się z bardzo niskimi plonami w pierwszym roku uprawy.
Coraz popularniejsze stają się sadzonki ukorzeniane w doniczkach - tzw. sadzonki doniczkowane. Dzięki wcześniejszemu ukorzenieniu nie przychodzą one stresu po posadzeniu, łatwiej się przyjmują, szybciej rosną i obficiej owocują. Niestety, sadzonki doniczkowane są droższe niż zielone.
Sadzonki mrożone ("frigo")pobierane są z matecznika w okresie spoczynku zimowego, sortowane i przechowywane w chłodni. Są one wykorzystywane do uprawy sterowanej przez ogrodników zawodowych, ale coraz popularniejsze stają się też u amatorów. Na ich korzyść przemawia to, że owoce truskawek możemy zbierać w ciągu całego sezonu wegetacyjnego (owocują po 8 tygodniach - niezależnie od terminu sadzenia), oraz to, że oszczędzamy jeden rok pielęgnacji plantacji - zbiory mamy już w pierwszym roku. Sadzonki frigo wymagają dokładniejszej pielęgnacji po posadzeniu - zwłaszcza podlewania, często są też droższe od sadzonek zielonych”. (cytat z http://e-ogrody.com)

 

 

Koszt wysyłki:

1-5 pakietów - Paczka pocztowa priorytetowa – 15,00 zł

6-12 pakietów - Paczka pocztowa priorytetowa – 23,00 zł

Powyższy cytat pochodzi ze strony: http://allegro.pl/item1014349288.html

Lista kupujących

Kupujący Ilość sztuk Cena za sztukę Data transakcji
zibi_1a (59) 2 6,50 PLN 2010-09-02 21:10:04
Komentarz Pozytywny: Super, szybko, na czas i na miejsce, polecam...!!!