Dane kontaktowe - otwórz formularz odblokowania.

Kategorie:

  • Fraza:
  • Możesz sprecyzować datę Wybierz datę
  • Szukaj

     w Wszystkie kategorie (Dowolna data)

Dane dotyczące aukcji

  • Tytuł: STIUKI WENENECKIE, TYNKI MARMUROWE,ZRÓB JE SAM !. (numer 174618263)
  • Cena: 29,00 zł
  • Data wystawienia: 2007-03-12
  • Dane kontaktowe: Nie posiadamy informacji o sprzedającym
STIUKI WENENECKIE, TYNKI MARMUROWE,ZRÓB JE SAM !.

Treść aukcji:


Witamy Państwa na kolejnej 4 edycji.Tym razem dotyczy ona techniki wykonania STIUKU.
STIUK po nałożeniu na ścianę do złudzenia przypomina marmur .Z tą różnicą że tu mamy większe pole do popisu i w przeciwieństwie do marmuru kolrystyka i wzornictwo jest tu nie ograniczone .W zależności od sklepu jego cena wacha się od 23 zł do 50 zł za 1 kg.Co starcza według opisu na 1.5 m,kw.
Niestety na położenie STIUKU u siebie w domu nie każdy może sobie pozwolić gdyż najdroższe jest jego położenie .Koszt samego położenia STIUKU zaczyna się od 100zł w zwyż w zależności od wzoru.
Wiele osób marzy by mieć u siebie chociaż jakiś element dekoracyjny ze STIUKU.Teraz mogą Państwo zrealizować swoje marzenia.Po obejżeniu tych filmów będą mogli Państwo położyć STIUK według własnego uznania.Można nim tak jak TYNKIEM WENECKIM udekorować całe pomieszczenia lub jedną ze ścian,a także wwstawić jako pojedynczy element dekoracyjny.
STIUK bo taką ma nazwę jest to gotowa biała masa o gęstości rozrobionej szpachli.Są dwa rodzaje STIUKU,wapienny oddychający ale nie odporny na działanie wody i akrylowy ,który jest bardziej odporny na jej działanie (często kładziony w łazienkach). Kupując STIUK sprzedawcy za dopłatą mogą zabarwić go na wybrany przez Państwa kolor.I tu chcielibyśmy uczulić Państwa by sprzedawca,który będzie barwił STIUK robił to z pełnej formuły a nie z połowy.Formuła to dawka barwnika przypadająca na 1 kg.Po nałożeniu na ścianę STIUK zawsze jaśnieje ale jeśli jest on zabarwiony pełną formułą (dawką barwnika ) otrzymają Państwo identyczny kolor z tym,który został wybrany w sklepie.

Całość to 2 płyty DVD !Podobnie jak na innych aukcjach,przedstawione są jak najdokładniej wszystkie etapy jego wykonania.Sposób nałożenia każdej warstwy jest dokładnie pokazany .Na pierwszej płycie pokazane są techniki wykonania prawdziwego gładkiego STIUKU WENECKIEGO ,którego grubość nie przekracza pół milimetra.Natomiast na drugiej płycie pokazane są techniki wykonania wzorów nowatorskich rzadziej spotykanych, ze względu na swoją oryginalność i technikę kładzenia .Gdyż z reguły fachowcy od STIUKÓW wykonują tylko STIUK WENECKI ponieważ w ich mniemaniu kładzie się go szybciej i nie trzeba się specjalnie "męczyć".A tak naprawdę to wykonanie tych wzorów jest bardzo proste.By uzyskać UŻYLENIA użyliśmy tak jak się to robi strzykawki,wykonując drzewko.I nie jest trudne i mozolne w wykonaniu ale trzeba wiedzieć gdzie i jak mają być położone ŻYŁKI, a dla kogoś kto ma już wybrany przez siebie wzór nie będzie to stanowiło żadnego problemu.
Efekt "MORO",który jest widoczny na aukcji to jeszcze prostsza sprawa.gdyż na pierwszą nie koniecznie gładką powiechnię nakładamy JAPONKĄ małe placki STIUKU i wygładzamy je pacą .Cały efekt daje nam BEJCA PERŁOWA I WERNIKS (użyte także na wzorach FARBY I DEKORACJE) ,które nadają całości niesamowity wygląd.Ponadto pokazane jest jak położyć SITUK by był on w różnych kolorach oraz jak wykonać wzór z użyciem szablonu ,który sami wykonaliśmy z okładki skoroszytu.
Są też pokazane narzędzia,które używaliśmy do wykonania wzorów .Chodzi tu głównie o PACĘ WENECKĄ z zaokrąglonymi rogami oraz zestaw tzw. JAPONEK .jest to zestaw metalowych bardziej elastycznych szpachelek bez rączki,których cena za komplet nie przekracz 8 zł.Ważne jest by po ich zakupieniu przetrzeć je papierkiem ściernym 150-240 tak by wygładzić ich krawędzie.
Na filmach oprócz samego pokazania technik kładzenia STIUKU sa podane różne rady i powinności wykonania,których fachowcy niestety często nie stosują
Proponowli byśmy ,aby przed przystąpieniem do wykonania właściwego wzoru ,zrobili Państwo próbki na mniejszych powierzchniach 30x30cm.(np.płyta gipsowo-kartonowa)

Pół roku temu ściągneliśmy z internetu zdjęcie niespotykanego wzoru AWANGARDA i szukaliśmy firm i sklepów ,które by nam wyjaśniły w jaki sposób jest on wykonany.I nic.Więc zaczeliśmy sami go robić i efekt widzą Państwo na zdjęciu.Technika jego wykonania jest także pokazana na filmie
Tytuł miał brzmieć STIUKI I TRAWERTYNY ale zależało nam na tym by pokazać Państwu jak najdokładniej techniki kładzenia STIUKU.Dlatego też wykonanie każdego wzoru to ok. 20 minut filmu,a nagrane są na płytach DVD by zwiększyć jakość obrazu i mogli Państwo obejżec filmy używając do tego odtwarzacza DVD.
Cena 39 zł to nie jest nawet połowa wykonania 1m.kw przez szpachlarzy ( nie piszę fachowców gdyż oni sobie liczą dużo ponad 100 zł za 1 m.kw).I tak jak w poprzednich edycjach naważniejsze jest by Państwo zobaczyli ,że nie jest to trudne i kładąc STIUK samemu zaoszczędzają Państwo naprawdę duże pieniądze.

Jeśli ktos nie wierzy że STIUK jest prawie gładki tak jak szkło może poszukać go wysokiej klasy w restauracjach i spytać się o cenę położenia 1m.kw STIUKU
To już wszystko o czym powinni Państwo wiedzieć,a reszta rad jest na filmach
Dodatkowo otrzymują Państwo galerię zdjęć pokazujące wzory,które nie zmieściły się na aukcji oraz serię zdjęć z każdej naszej aukcji.

CENA AUKCJI NIE PRZEKRACZA KOSZTU 1 M.KW ,KTÓRĄ MUSIELIBY PAŃSTWO ZAPŁACIC WYKONAWCY.

TO NIE SĄ JEDNORAZÓWKI. Z TYCH FILMÓW MOGĄ PAŃSTWO ZAWSZE SKORZYSTAĆ !!! CZY ZACZYNAJĄ PAŃSTWO REMONT ,CZY DOPIERO GO PLANUJĄ !
MY TO WIEMY I OSOBY,KTÓRE ZAKUPIŁY U NAS FILMY, ŻE NAPRAWDĘ WARTO ZAKUPIĆ TE FILMY . .
.
PROSZĘ TEŻ PRZECZYTAĆ "STRONE O MNIE" GDYŻ TAM SĄ ZAWARTE INFORMACJE DOTYCZĄCE PROMOCJI CENOWEJ NA RESZTĘ PŁYT. KOMENTARZ WYSTAWIAM JAKO DRUGI.
.
PRZY DOKONANIU WPŁATY NA KONTO PROSZĘ KONIECZNIE ! WPISAĆ SWÓJ NICK LUB NAZWISKO ! SAM NUMER AUKCJI TO ZA MAŁO !.
WAŻNE !!! SZCZEGÓLNIE W PRZYPADKU GDY WPŁACAJĄCYM JEST INNA OSOBA NIŻ LICYTUJĄCY !.
POSZUKIWANIA ALLEGROWICZA ,KTÓRY DOKONAŁ WPŁATY WPŁYNIE NA SZYBKOŚĆ WYSYŁKI !
Nawet po zakończeniu aukcji służymy Państwu pomocą i odpowiemy na wszelkie pytania.

>

JESTEM WYKONAWCĄ WSZYSTKICH WZORÓW POKAZANYCH NA AUKCJI I JEDYNĄ OSOBĄ UPRAWNIONĄ DO SPRZEDAŻY TYCH PŁYT
Powyższy cytat pochodzi ze strony: http://allegro.pl/item174618263.html