Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

SZKOCKA DAIWA SAMURAI S ZANDER - OKAZJA !!!!

Witam na mojej kolejnej aukcji.

Sprzedaję niegdyś moje marzenie - dziś już kawałek legendy rodem z krainy potwora z Loch Ness :). Perełkę trudno dostępną w Polsce.

 

Samurai S Zander

2,80 m, c.w 10-40 g - waga 145 g !!!

Made in Scotland !!!

 

Jest to absolutnie topowy model Daiwy z przełomu tego stulecia. Przelotki SIC, omotka z wplecioną złotą nitką, specjalnie wzmocnione połączenie matą z włokien węglowych (grafit przesztywniłby kij na łączeniu), wyjątkowo smukły i cienki blank z grafitów wysokomodułowych w konstrukcji MSG - multi strand graphite, wysokiej jakości korek - który pomimo 4 lat łowienia nie stracił na jakości ani wyglądzie oraz zakończenia rękojeści ze sprasowanego korka utwardzonego chemicznie - absolutny "High Performance & Quality Crafted" jak opisywano ten kijek w katalogu z 1999 r.

Zarówno rozmieszczenie 8-miu przelotek jak i akcja kija oraz uchwyt kołowrotka Daiwa Graphite stawiają ten kijek na szczycie ponadczasowych klasyków.

Niezwykle lekki i smukły (korek cieńczy od kciuka - dolnik przy największej przelotce grubości papierosa) - zwłaszcza przy swojej mocy - ale daiwa (przynajmniej kiedyś) używała jako przeważającego materiału grafitu - teraz buduje się wędki z przeolbrzymią ilością żywicy i celulozy - co pozwala zmniejszyć koszty produkcji - ale wymaga stosowania grubościennych blanków. Proszę porównać np z nowym tournamentem - 2,7 m do 50 g sam waży 240 g. Oprócz wzrostu masy takie grubościenne wypchane żywicą blanki łatwą poddają się przeciążeniom konstrukcji nośnej - co prowadzi do rozwarstwień grafitu i ..... trach.

Uniwersalny kij dla lubiących polować z lekkim (co w tym wypadku nie oznacza ani słabego ani "flukowatego") zestawem na sandacze szczupaki i większe okonie - zwłaszcza tam gdzie trzeba zastosować cięższe przynęty. Górna granica wyrzutu moim zdaniem lekko zaniżona - myślę że 45 g - to by było właściwsze sklasyfikowanie tego kijka.

Akcja szczytowa - przechodząca hmmm.. w półparabole - w każdym bądż razie zamieszczam fotkę, na której docisnąłem kijek do podłogi i widać, że pracuje jakieś 2/3 górnego składu. Największy sandał jaki zawisł na tym kijku miał 6,20 kg i nie sprawił najmniejszych trudności. Z tym kijkiem nie ma się czego bać - no może z wyjątkiem suma - ale jak wiemy nie ma wędek uniwersalnych - no może z wyjątkiem tych z telezakupów Mango - co mieszczą się w kieszeni - a po rozłożeniu są idealne na merliny jak i okonie - zwłaszcza z latającą praynętą co to sama ryb szuka :).

Wbrew opiniom "lightowców" co to na jazioklenie kupują kijki do 7 gr wyrzutu - kijkiem da się zapolować na jazioklenie - z wyłączeniem oczywiście najlżejszych woblerów - ale obrotówkami 2-kami się śmiga, że ho-ho - no i jak się człowiekowi boleń czepi to też nie ma paniki.

Decyzja o sprzedaży samuraja jest wynikiem prezentu żony (Daiwa Tournament 2,7 20-50g)... prezentu za którego część niestety ja będę płacił raty :(. Tak czy inaczej popróbuję "nowej" Daiwy.

Kijek bardzo czuły - dzięki wyjątkowemu uchwytowi kołowrotka, który dzięki bezpośredniemy stykowi stopki kołowrotka z odkrytą częścią blanku - najmniejsze nawet trącenie szczytówki zmnienia w "niezłe kopnięcie" na uchwycie.

W projektowaniu tej wędki zadbano o każdy szczegół - nie ma tu ani jednego niedociągnięcia ani pod względem konstrukcji, ergonomii jak walorów użytkowych.

W komplecie pokrowiec (lekko nadszarpnięty pazurami córki persiaka), wysyłka w sztywnej tubie.

Życząc powodzenia w licytacji mam nadzieję, iż kijek trafi w dobre ręce i posłuży jeszcze długie lata.

Startujemy od 1 zł.

Pozdrawiam.

 

 

Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.