Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

TROPIKALNE PALMY ZESTAW 4 RODZAJE PALM 40 NASION

       

MAXIMA 

ZAPRASZA NA ZAKUPY
NAJLEPSZE NASIONA NA ALLEGRO!!! 
NAJNIŻSZE CENY
PREZENTY ,GRATISY
NASI DOSTAWCY LEGUTKO I  FLORPAK GWARANTUJĄ NAJWYŻSZĄ JAKOŚC NASION
 
ZESTAW TROPIKALNYCH PALM
 
 

1.Palma królewska (Phoenix canariensis) - 10 nasion

2.Palma mrozoodporna-10 nasiona
3.Elegans Chamaedorea-10 NASION
4.Waszyngtonia Filifera- 10 nasion
 
 
 

1.Palma królewska (Phoenix canariensis) 

 
palma2.jpg 

Inaczej zwana Daktylowcem kanaryjskim, jedna z okazalszych, egzotycznych palm do uprawy doniczkowej i tarasowej, w naszych warunkach dorasta do 2 metrów.
Ma gruby i mocny pień oraz ładne wieczniezielone, pierzaste liście. Posiada małe wymagania glebowe.
Roślina wieloletnia, drzewiasta do uprawy w jasnych pomieszczeniach; latem można ja wystawiać na balkon lub tarasie. Nasiona bezpośrednio przed wysiewem moczyć 2 dni w letniej wodzie, następnie wysiać ją do doniczki na głębokość 2 cm . Utrzymywać równomierną wilgoć podłoża oraz temp. 22 st. C. Nasiona kiełkują powoli przez kilka tygodni. Gdy pojawiają się korzonki, nasiona ostrożnie odkryć i posadzić pojedynczo do doniczek. Regularnie podlewać i nawozić, zapewniając roślinom dużo światła. Co 2-3 lata rośliny należy przesadzać. Uprawiać w wysokich donicach.  Roślina wieloletnia doniczkowa- wysiew nasion o dowolnej porze roku. Palma ma zielone piękne liście przez cały rok,całoroczna wartość dekoracyjna! Pochodzenie: Wyspy Kanaryjskie. Termin wysiewu: przez cały rok. Szczegółowa instrukcja siewu i hodowli jest dołączona do opakowania.

NASIONA BEZPOSREDNIO PRZED SIEWEM MOCZYC PRZEZ 2 DNI W LETNIEJ WODZIE ,NASTEPNIE WYSIAC JE DO DONICZKI OK 2 CM POD POWIERZCHNIE ZIEMI OPTYMALNA TEMPERATURA KIEŁKOWANIA 20-22 C.NASIONA KIEŁKUJA BARDZO POWOLI (NAWET DO 2 MIESIECY) ZWYKLE KILKA TYGODNI .KIEDY POJAWIA SIE KORZONKI ZIARNO BARDZO DELIKATNIE PRZENOSIMY DO DOCELOWEJ WYSOKIEJ DONICY

Nasiona kiełkują przez kilka tygodni, ale roślina rośnie tyle lat, że przeżyje każdego, zachowując przy tym wysokość do około 3 m

palma4.jpg
 

2.Palma mrozoodporna 
 Trachycarpus fortunei  
 
palmamrozo1.jpg
 

Palma ta , to jeden z najcenniejszych gatunków o ozdobnych liściach i bardzo małych wymaganiach glebowych i klimatycznych.Palma mrozoodporna  jest hodowana na całym

świecie dla jej ozdobnego pokroju  i i wiecznie zielonych liści.

Mrozoodporna  -23 C.Tworzy zwarte płaty niebiesko-srebrzystych liści, wysokość do 3 metrów.Nawet w zimie utrzymuje zielone liście.

 

palmamrozo4.jpg
 
3.Elegans Chamaedorea
Elegans Chamaedorea to elegancka palma karłowa z mnóstwem zielonych długich liści.  Liście mogą rosnąć do 3-4 metrów długości  w pozycji pionowej przez małą średnicę pnia, są podobne do trzciny. "Elegans" rośnie powoli i rzadko osiąga 5 metrów wysokości. Elegans Chamaedorea jest bardzo wytrzymała i daje fantastyczny efekt tropikalny w uprawie doniczkowej.
Elegans Chamaedorea znana jest jako jeden z najlepszych do uprawy w pomieszczeniach palm, kilka roślin w pojemniku może stworzyć wspaniały okaz rośliny.
chomo1.jpg
 
4.Waszyngtonia Filifera
 
wasz1.jpg
 

Roślina drzewiasta o szarozielonych, wachlarzowatych liściach osadzonych na długich, ostro ząbkowanych ogonkach. O uroku i wartości dekoracyjnej tej palmy, w dużej mierze decydują długie, włosowate, lekko skręcone włókna zwisające z brzegów liści. W naszym klimacie uprawiana wyłącznie w pojemnikach, które latem można wystawić na balkon lub taras. Uprawiać w wysokich donicach.Palmy te pochodzą ze skalistych, półsuchych terenów. Ich nazwa upamiętnia postać pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów. Liście po zaschnięciu długo pozostają na pniach, tworząc szare brody, czasem sięgające do samej ziemi. Washingtonia Filifera ma łukowato wygięte liście długości około 1,5 m. Zwisają z nich długie włókna i dlatego Anglicy potocznie nazywają tę palmę bawełnianą (cotton palm).Dziko rosnące okazy dorastają czasami do wysokości 10 metrów Roślina odznacza się charakterystycznym pniem i wielkimi, wachlarzowatymi liśćmi tworzącymi parasol. Egzemplarz o takich rozmiarach jest jednak rzadkością. Kwitnienie i zapach. Palma ta kwitnie bardzo nieregularnie, przeważnie co kilka lat. Kwiaty nie są specjalnie ładne, w naszych warunkach klimatycznych nie tworzą się z nich owoce, ani nasiona. Kwiaty nie pachną. Waszyngtonia to bardzo dekoracyjna, okazała palma o grubym pniu i wachlarzowatych liściach. Dla swego rozwoju wymaga dużo przestrzeni. Nadaje się do ozdabiania dużych pomieszczeń, może stanowić piękny element ogrodu zimowego. Najlepiej wygląda ustawiona samotnie - wówczas dobrze widoczne będą jej bardzo dekoracyjne liście i pień.

 
wasz3.jpg
 
EEE.jpg
 
Cena 19,90 zł
obejmuje
ZESTAW TROPIKALNYCH PALM
 

1.Palma królewska (Phoenix canariensis) - 10 nasion

2.Palma mrozoodporna-10 nasion

3.Elegans Chamaedorea - 10 nasion  
4.Waszyngtonia Filifera- 10 nasion
 
Do ceny za zestaw nasion należy doliczyć koszta wysyłki.
 
 
CCC.jpg
Zestaw Palm
Łatwy do samodzielnej uprawy dla każdego, na parapecie w mieszkaniu. 
Rośliny wieloletnie. 
c.jpg
 
 
 
 
 
 


Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.