Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

Tynk japoński , Tapeta w płynie YOU 3 PROMOCJA

TYNKI JAPOŃSKIE YOU 3

Tynki japońskie to rodzaj wykończenia ścian będący czymś pośrednim między tynkiem a tapetą. Często więc mówi się na nie tapety natryskowe. Są to mieszanki naturalnych składników – strzępków bawełny, jedwabiu, włókien mineralnych lub celulozowych. Stosuje się je na powłoki mineralne. Sprzedawane są najczęściej w postaci suchych mieszanek, do których trzeba dodać pigment koloryzujący i wodę. 1 kg mieszanki starcza na pokrycie 4 m2 ściany. Nanosi się je za pomocą specjalnych pistoletów natryskowych. Niektóre da się także nakładać tradycyjną pacą.

Warstwa tynku japońskiego nie przekracza 2 cm. Pokryte nim ściany najczęściej wymagają pomalowania lakierem bezbarwnym, który zabezpieczy go przed wilgocią i nadmiernym wchłanianiem brudu. Nielakierowane tynki pozwalają ścianom „oddychać”, ale nadają się wyłącznie do suchych pomieszczeń.
Tynki japońskie dobrze maskują wszelkie nierówności ścian. Ich zaletą jest również to, że w każdej chwili można usunąć je ze ściany (na mokro). Co więcej, tynk taki da się ponownie rozrobić z wodą i nanieść na przykład w innym miejscu.
Konserwacja tynków japońskich nie jest skomplikowana. Tynki lakierowane można czyścić wilgotną ścierką. Z tych pozostawionych bez wykończenia brud usuwa się odkurzaczem z miękką szczotką. Miejsca, które się trwale zabrudziły lub zniszczyły, można ponownie pokryć warstwą tynku.

Tynki japońskie można stosować na każdy rodzaj podłoża np.: płyty gipsowo-kartonowe, tynk gipsowy, tynk cementowo-wapienny, beton, płyty drewnopochodne i inne. Przed naniesieniem tynku powierzchnię podłoża należy pokryć preparatem gruntującym „Primer Plus”:

Podłoże wykonane z płyt gipsowo-kartonowych powinno zostać pokryte pojedynczą warstwą nierozcieńczonego preparatu, tynki wapienno-piaskowe należy pokryć warstwą preparatu gruntującego rozcieńczonego wodą w stosunku 1:1

Zagruntowana powierzchnia musi dobrze wyschnąć. Czas schnięcia wynosi minimum 24 godziny (w zależności od warunków atmosferycznych). Powierzchnie stalowe, fragmenty narażone na rdzewienie należy zabezpieczyć farbą antykorozyjną i nawierzchniową.

1 opakowanie tapety wystarcza średnio na 3 m² .

Aukcja dotyczy tynku YOU 3 przedstawionego na fotografii.

W galerii na stronie www.mirgips.pl można zapoznać się z pozostałymi wzorami tynków japońskich.

O ceny pozostałych tynków japońskich można się dowiadywać telefonicznie pod numerami:

668 167 267, 604 99 48 53, (041) 370 86 10 lub poprzez email: hurtownia@mirgips.pl

 

Prowadziny sprzedaż wysyłkową tynków japońskich za pośrednictwem poczty polskiej oraz firmy kurierskiej.

Do zakupionych tynków japońskich dołaczami instrukcję układania GRATIS!!!

Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.