Dane kontaktowe
Wystawiona przez:
Użytkownik ukryty
Telefony stacjonarne:
brak
Telefony komórkowe:
brak
E-maile:
brak

Dane aukcji
Treść aukcji

WIELKA SADZONKA mrozoodporny bananowiec musa Basjo

Dokument bez tytułu
akex_01.jpg akex_02.jpg akex_03.jpg akex_04.jpg akex_05.jpg akex_06.jpg akex_07.jpg akex_08.jpg akex_09.jpg akex_10.jpg szblon1.JPG akex_12.jpg akex_13.jpg akex_14.jpg akex_15.jpg akex_16.jpg szblon.JPG akex_18.jpg akex_19.jpg akex_20.jpg akex_21.jpg akex_22.jpg  

8.jpg

ROŚLINA OBOK, KTÓREJ NIKT NIE PRZEJDZIE OBOJĘTNIE. W CIĄGU JEDNEGO ROKU WPROWADZI DO TWOJEGO OGRODU MNÓSTWO EGZOTYKI!
    info1.jpg
MROZOODPORNY BANANOWIEC
Musa basjoo
2.jpg
    


    
3.jpg

Jest to najbardziej mrozoodporny bananowiec. Bananowce to jedne z najszybciej rosnących roślin świata, w ciągu jednego roku może przyrosnąć nawet 3 metry, a odpowiednio uprawiany nawet więcej.


2.jpg
 
7.jpg


10.JPG

BARDZO SZYBKO ROŚNIE!
Bananowiec lubi gleby świeże i lekkie, a dobrze podlewany rośnie bardzo szybko.  W ciągu tygodnia potrafi wydać jeden duży liść!
Sadzić w miejscu osłoniętym od wiatru, zacisznym, dobrze wyeksponowanym.5.jpg5a.JPG

Zdjęcia te przedstawiają karpę, która pod nieznacznym okryciem przetrwała bardzo surową zimę w Polsce w okolicach Oświęcimia. Najsilniejsze spadki temperatury tej zimy sięgały -24 st C. Poniższe zdjęcie przedstawia rosnącą w Polsce karpę bananowca w lecie.

6a.JPG


12.jpg

Wbrew pozorom bananowce to byliny, a nie drzewa czy palmy, toteż każdego roku nawet po przemarznięciu podziemne kłącza wypuszczają nowe łodygi. Warto je uprawiać z uwagi na piękny egzotyczny wygląd i szybki wzrost, dający cień w pożądanym miejscu oraz oczywiście szanse uzyskania owoców w 2-3 roku po posadzeniu! Prawdopodobnie owoce nie są w stanie dojrzeć w naszym klimacie.
9.jpg

Najmniej odporną częścią bananowców są liście, które niszczą się
 już po przymrozkach, nieco bardziej odporna jest łodyga, która wymarza dopiero w temp. -6
oC. Jednak korzenie bananowców są w stanie wytrzymać mrozy do -16oC, a okrywane wiele więcej. Roślina po przemarznięciu każdej wiosny wypuszcza nowe pędy, tak więc każdego roku nadrabia ekspresowo starty po zimie! Zabezpieczenie zimowe będzie polegało na obcięciu "pnia" 10cm nad ziemią i obsypaniu całej karpy sporą warstwą izolującego materiału biologicznego tj. np. słoma, kora, liście, kompost itp.

Na Śląsku gatunek ten zimuje od 3 lat pod delikatnym okryciem z włókniny lub kilku warstw cieniówki szkółkarskiej. Bardzo sprzyja mu osłonięte od wiatru miejsce, dlatego w szybkim czasie od posadzenia powstał tam mały bananowy lasek (kilkanaście sztuk). Po tak surowej zimie jak w 2009, karpa nie dawała znaku życia do czasu gdy początkiem czerwca pojawiły się wyrastające z ziemi zaczątki pędów. Poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonane w połowie czerwca jako dowód sprawdzonej mrozoodporności w naszym klimacie.

1a.JPG


4a.JPG
3a.JPG

 11.jpg
UWAGA!
LIŚCIE BANANOWCA SĄ BARDZO DUŻE I KRUCHE, DLATEGO CZASEM NIE DA SIĘ ICH BEZPIECZNIE ZAPAKOWAĆ W CAŁOŚCI DO KARTONU. Z TEGO WZGLĘDU W RAZIE TAKIEJ POTRZEBY PRZED WYSYŁKĄ LIŚCIE ZOSTANĄ ODCIĘTE. PO KILKU TYGODNIACH (1-2) POJAWIĄ SIĘ NOWE, SILNE LIŚCIE.

WYSADZIĆ W GRUNT ZALECA SIĘ PO WIOSENNYCH PRZYMROZKACH. NAJKORZYSTNIEJ W DRUGIEJ POŁOWIE MAJA


cennik.JPG


 
.
ZAPRASZAMY NA INNE NASZE AUKCJE
ZA WYSYŁKĘ PŁACISZ TYLKO RAZ

 sadz.jpg  ?uid=7792153&aukcji=50&rzad=6&sort=t&sortrev=&tlo=FFFFFF&ramka=000000&czcionka=000000&cena=ff0000&npar=grad1.jpg&par=grad2.jpg&pog=grad3.jpg&wyr=grad4.jpg&word=&nword=Sprzedawca skryptu "Panel aukcyjny" : Kkozik
Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.